Het verhaal van Peter

Met de persoonlijke routekaart van Darmspecialist gaat Peter klachtenvrij op pad!
“Ik heb een routekaart van mijn eigen lijf gekregen dankzij de Darmspecialist”, aldus Peter van der Mandvoort. De Almeerder had jarenlang allerlei darmklachten die hem veel energie kostten en hem futloos maakte. Vervolgens kwam hij in contact met de Darmspecialist en dat hielp. “Uiteindelijk komt het toch op jezelf neer.”
Al jarenlang had de 40-jarige Peter allerlei problemen. Ontlastingsklachten, vaak moe en de nodige vreetbuien. “Op het moment dat het gezin werd uitgebreid met een dochtertje had ik zoiets van ‘ik moet hier wat aan doen.’ Als ouder wil je toch een voorbeeld zijn voor je kinderen.”
Gedragsverandering
En zo kwam hij op de site van de Darmspecialist terecht. De info beviel hem wel en de begeleidingstraject die hem werd aangeboden ook. Vervolgens startte zijn traject eind 2024. Peter had het volste vertrouwen dat – toen hij zijn klachten beschreef – er ook daadwerkelijk wat aan gedaan kon worden.
“Ik had echt het idee dat ik de hulp zou krijgen, die ik nodig had. Het was puur een gedragsverandering, die ik moest ondergaan en ik wist ook dat ik dat uiteindelijk helemaal zelf zou moeten doen.”
Na de diverse onderzoeken werd duidelijk dat gluten, bepaalde vissoorten, bonen en noten de boosdoeners waren. “Ik bleek ook een aantal vitaminetekorten te hebben, daarvoor kreeg ik meerdere supplementen en ik moest mijn eetpatroon en dus voeding volledig aanpassen. Weten dat dat moet is één, maar het ook daadwerkelijk doen is een heel ander verhaal.”
Zoektocht
“Eerlijk gezegd, vond ik dat best moeilijk om dat aan te passen. Het was echt een zoektocht. Dan kwam ik weleens in de supermarkt en dacht ik van ‘wat moet ik nu weer eten?’ Ik mocht geen eieren, gluten en melk meer. Wel veel salades en groenten. Dat betekende veel eten voorbereiden en dus veranderingen in mijn leven. Echt, dat was af en toe flink aanpoten. Gelukkig ging mijn gezin daarin mee, maar uiteindelijk komt het toch op jezelf neer.”
“De allermoeilijkste periode is de tijd waarin je volop je best doet en je eigenlijk niet voelt dat het beter gaat. Je hebt nu eenmaal niet direct de bevestiging dat het werkt. Dat kost tijd. In mijn geval zo’n drie maanden. Ondertussen waren mijn darmen hard aan het werk en ik merkte dat ik weer energie kreeg en zelfs energie over had. Het ging steeds beter, mijn klachten namen af en als ik wat wilde weten, dan kon ik altijd contact zoeken. Soms werd ik zelfs gebeld. Wat ik in mijn geval ook prettig vond, is dat de voedingsdeskundige best wel streng was voor mij. Dat hielp mij. Ik heb een routekaart van mijn eigen lijf gekregen en ik weet dat als ik mij er niet aan houd, dat ik dan de rekening gepresenteerd krijg.”
Stapelen
Het gaat dus steeds beter met Peter, al is hij naar eigen zeggen niet helemaal klachtenvrij. “Ik kan gerust een keer een broodje eten, maar als ik ga stapelen met het nemen van producten die niet goed voor mij zijn, dan gaat het mis. Als ik dat langere tijd zou doen, dan went mijn lichaam daar weer aan. Dat weet ik.”
“Wat ik ook weet is dat als ik niet met de Darmspecialist in zee was gegaan – in februari van dit jaar stopte het traject – ik nog steeds darmklachten zou hebben mij vooral heel futloos zou voelen, geen puf zou hebben en dat alles traag zou gaan.”
“Mijn darmen zijn nu rustig, mijn klachten zijn in ieder geval een stuk afgenomen en ik ben heel blij dat ik het heb gedaan. Een ding is mij tot slot bijgebleven: de zorg voor jezelf is heel belangrijk. Uiteindelijk ben jijzelf degene die dat moet doen.”
Zoeken op de website
Ervaringsverhalen
Interessante blogs
Schrijf je in voor het laatste nieuws, gezondheidstips en de lekkere recepten van Darmspecialist.
Plan je kennismaking
Wil je weten wat we voor je kunnen doen? Een telefonisch kennismakingsgesprek duurt 30 minuten is altijd GRATIS en geheel vrijblijvend.



